Nowa generacja agregatów hydrodynamicznych Graco Xtreme Torque

0

Graco XT

 

Firma Graco, czyli jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najbardziej niezawodnych producentów agregatów hydrodynamicznych na świecie zaprezentował w tym roku prawdziwą rewolucje, jeżeli chodzi o technologie natryskowe - maszyny z serii XT stanowią prawdziwą rewolucje wprowadzając całkowicie nowy silnik, układ elektroniczny oraz pompy co zapewnia zwiększoną precyzje i niezawodność, zapewniając przy tym blisko dziesięciokrotnie niższy poziom hałasu podczas pracy.


 

Nowy, innowacyjny silnik oraz elektronika

Inżynierowie Graco postawieni zostali przed niełatwym zadaniem - bazując na opiniach użytkowników oraz doświadczeniu firmy musieli opracować system, który zrewolucjonizuje rynek agregatów hydrodynamicznych. Postawiono na kompletnym przebudowaniu silnika elektrycznego, który nazwano Xtreme Torque - to od niego wzięła się nazwa tej serii. Aby ustabilizować ciśnienie robocze oraz maksymalnie wyciszyć agregat silnik został zbudowany na opak - odwrotnie jak w klasycznych silnikach tutaj jego obudowa kręci się w okół wirnika stanowiąc jednocześnie przekładnie. Pozwoliło to zredukować potrzebne jego obroty. W klasycznych konstrukcjach silnik obraca się maksymalnie 4000 razy na minutę, tutaj, przez nowoczesną technologię - raptem 300. Im mniej jego ruchów tym bardziej stabilny strumień ciśnienia oraz lepsze wrażenia akustyczne, bowiem agregaty z nowej serii Graco są nawet dziesięciokrotnie cichsze od klasycznych konstrukcji. Nowość stanowi też część elektroniczna, która musiała iść w parze z tak zasadniczą zmianą. Maszyny nowej serii posiadają powiem dwa tryby pracy - nisko i wysokociśnieniowy. Świetnie sprawdza się to przy szerokim zakresie prac, gdy podczas precyzyjnego malowania wewnętrznego używamy niskiego ciśnienia w połączeniu z neonowymi dyszami uzyskujemy idealny efekt i precyzje, natomiast po przełączeniu agregatu w tryb wysokiego ciśnienia możemy skupić się na pracy z dużymi powierzchniami, gdzie liczy się czas i ilość wykonanych metrów.


 

A co nowego poza tym?

Pompa wykonana w technologii Endurance Vortex zapewnia dużo większą trwałość dzięki zastosowaniu tłoka obrotowego - wykonuje od dodatkowy ruch wokół własnej osi, a nie tak jak klasyczny, który pracuje tylko w jednej osi. Powoduje to dużo mniejsze zużycie elementów składowych takich jak uszczelnienia, cylinder, czy sam tłok. Dodatkowo system Pro Connect umożliwia szybką wymianę pompy w przypadku uszkodzenia i dalszą pracę nie powodując przestojów.

Tryb pracy, a raczej konserwacji Turbo Clean umożliwia dużo bardziej wydajne i szybsze czyszczenie agregatu przez odpowiednie dopasowanie przepływu, pozwala to nawet dwukrotnie zredukować ilość wody potrzebną do dokładnego wypłukania maszyny.

System Watch Dog strzeże twojej maszyny odcinając pracę w momencie gdy skończy nam się materiał.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl