Dowiedz się, jaka szlifierka kątowa będzie najlepszym wyborem!

0

Szlifierka kątowa jest jednym z niezastąpionych elektronarzędzi w każdym gospodarstwie domowym. Niczym tak szybko nie usuniesz zabezpieczonej śruby, nie utniesz płytek ceramicznych czy też nie oszlifujesz zardzewiałego kawałka blachy. Jak jednak spośród wielu modeli wybrać urządzenie, które będzie odpowiadało wszystkim Twoim potrzebom? Jaka szlifierka kątowa będzie najlepszym rozwiązaniem i na jakie kwestie warto zwrócić uwagę, dokonując jej zakupu? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego dzisiejszego wpisu.

Określ zastosowanie szlifierki kątowej

Gdy chcesz dowiedzieć się, jaka szlifierka kątowa będzie dla Ciebie odpowiednia, musisz przede wszystkim określić jej zastosowanie. Jeżeli potrzebujesz jej do pracy na niewielkich powierzchniach lub z lżejszymi materiałami, możesz zdecydować się na zakup produktu o nieco mniejszej mocy. Jeżeli jednak sprzętu potrzebujesz do obróbki betonu, metalu, a nawet kostki brukowej, zaopatrz się w szlifierkę o większej mocy i specjalnej tarczy przystosowanej do wykonywania cięższych zadań.

Przy wyborze odpowiedniej szlifierki kątowej określ także sposób jej użytkowania. Jeżeli potrzebujesz jej wyłącznie na własne potrzeby, a korzystać z niej będziesz głównie w przydomowym warsztacie, nie musisz skupiać się na wysokiej mocy urządzenia czy też maksymalnej powierzchni jego pracy. Gdy jednak potrzebujesz sprzętu dla profesjonalistów – na tych kwestiach z całą pewnością musisz się skupić.

Jaka moc szlifierki kątowej będzie najlepsza?

Mimo iż tę kwestię poruszaliśmy już nieco wyżej, jest ona na tyle ważna, że należy jej się szczególna uwaga. Jak już wiesz, wybór mocy szlifierki uzależniony jest głównie od tego, jakie prace chcesz nią wykonywać. Jest to więc zdecydowanie jeden z podstawowych parametrów, który musisz określić.

Warto pamiętać o tym, że im wyższa moc urządzenia, tym twardsze i grubsze materiały możesz nim ciąć lub obrabiać. Trudne i żmudne prace wymagają dużej ilości mocy, zaś te wykorzystywane w lekkich pracach domowych potrzebują jej znacznie mniej. Wedle tej zasady, sprzęt mieszczący się w przedziale 600-1000 W będzie odpowiedni do większości amatorskich prac, najczęściej z cienkimi i mało wymagającymi materiałami.

Większy parametr urządzenia przyda się z kolei do wykonywania prac profesjonalnych, czyli do niemal wszystkiego. Przydatny będzie m.in. do cięcia drewna i metalu, polerowania różnorodnych materiałów, a także ich wygładzenia i szlifowania. Wyższa moc najczęściej idzie w parze z ceną – dlatego też profesjonalna szlifierka kątowa to elektronarzędzie, które jest nieco droższe niż proste modele.

Jaka szlifierka kątowa jest lepsza – akumulatorowa czy elektryczna?

Kolejną ważną kwestią, na którą musisz zwrócić uwagę, jest sposób zasilania szlifierki kątowej. Tutaj do wyboru masz dwie opcje, a pierwszą z nich jest zasilanie akumulatorowe. Rozwiązanie to jest cenione przede wszystkim za to, że podczas wykonywania pracy nie ograniczają Cię żadne kable. Nie musisz również przejmować się brakiem gniazdka. Jednakże szlifierka to narzędzie, które potrzebuje dużo mocy – szczególnie wtedy, gdy chodzi o cięcie twardych materiałów. W takiej sytuacji moc z akumulatorów może okazać się niewystarczająca.

Drugą opcją, jaką masz do wyboru, jest szlifierka z zasilaniem sieciowym. Ten rodzaj urządzenia wyróżnia się przede wszystkim niższą ceną, dlatego sprawdzi się w przypadku tych osób, które chcą niskim kosztem nabyć dobrej jakości sprzęt. Czym więc charakteryzuje się ten rodzaj urządzenia? Takim narzędziem najczęściej pracuje się w sposób stacjonarny, czyli potrzebny będzie dostęp do gniazdka elektrycznego. Podczas cięcia musisz zadbać o to, aby kabel od urządzenia nie znajdował się w pobliżu wykonywanej pracy. Aby było to łatwiejsze do zrealizowania – zaopatrz się w przedłużacz.

Zwróć uwagę na dodatkowe funkcje w szlifierce kątowej

Jeżeli nadal zastanawiasz się, jaka szlifierka kątowa będzie dobrym rozwiązaniem, zwróć uwagę na jej dodatkowe funkcje i udogodnienia. Przyjrzyj się, jaki typ wyłącznika zastosowano w urządzeniu. Jednym z wariantów jest przycisk suwakowy, który nie wymaga ciągłego trzymania palca na włączniku.

Dodatkową funkcją jest tłumienie drgań, przez co Twój nadgarstek będzie mniej obciążony. Warto przyjrzeć się także temu, czy wybrany przez Ciebie model ma regulowaną prędkość obrotową i system antywibracyjny. Kolejne funkcje, które są godne uwagi to: blokada rozruchu oraz system łagodnego startu eliminujący szarpnięcie tuż po włączeniu narzędzia.

Dużym udogodnieniem jest także walizka, która sprawdzi się do przechowywania i transportowania Twojego sprzętu. Warto mieć na uwadze, że szlifierka to urządzenie, które jest delikatne i łatwo je uszkodzić, szczególnie podczas przewożenia.

Szeroki wybór szlifierek kątowych w naszym sklepie

Jeżeli szukasz szlifierki kątowej, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania – nie mogłeś trafić lepiej! W naszym sklepie oferujemy Ci urządzenia marki ROOKS, różniące się między sobą parametrami. Możesz wybierać spośród kilku wariantów, aż trafisz na model, który będzie dopasowany do wszystkich Twoich potrzeb. Posiadamy szlifierki kątowe sieciowe, bezszczotkowe, o różnych mocach, prędkościach obrotowych oraz średnicach tarczy. Wszystkie zostały zaprojektowane i wyprodukowane z dbałością o każdy najmniejszy szczegół tak, aby korzystanie z nich było całkowicie bezpieczne. Już dziś zapoznaj się ze wszystkimi naszymi propozycjami i wybierz model na miarę Twoich potrzeb.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl