Agregat tynkarski – zakup czy wynajem? Sprawdź, co się bardziej opłaca!

0

Agregaty tynkarskie to urządzenia, które są nieocenione w każdej firmie zajmującej się pracami remontowymi i budowlanymi. To właśnie z ich pomocą możliwe jest znacznie szybsze i bardziej efektowne wykonanie pracy. Jest to jednak spory wydatek, szczególnie dla tych przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z własną firmą. Sprawdź zatem, kiedy warto zdecydować się na zakup agregatu tynkarskiego, a kiedy na jego wynajem!

Kto może korzystać z agregatów tynkarskich?

Zanim odpowiemy na nasze kluczowe pytanie, chcemy zwrócić uwagę na pewną kwestię. Wiele osób zastanawia się, kto tak właściwie może korzystać z agregatów tynkarskich – warto zatem byś to wiedział, zanim zdecydujesz się na jego zakup lub wynajem. Otóż do używania tego rodzaju sprzętu konieczne jest posiadanie odpowiednich dokumentów. Uzyskać je możesz poprzez uczestnictwo w kursie na operatora agregatów tynkarskich. Takie szkolenia odbywają się w wielu miastach w Polsce, a ich głównym celem jest przekazanie informacji dotyczących bezpiecznej obsługi tego rodzaju urządzeń. Uczestnicy zdobywają rozległą wiedzę związaną m.in. z bezpieczeństwem i higieną pracy, dokumentacją techniczno–ruchową czy prawem budowlanym.

Dlaczego warto posiadać agregat tynkarski?

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na zakup, czy też na wynajem, agregat tynkarski to urządzenie, które sprawdzi się podczas Twojej codziennej pracy. Dzięki niemu w szybki i sprawny sposób równomiernie naniesiesz tynk na wybraną powierzchnię. Metoda natryskowa, którą wykorzystuje się do aplikacji tynku, pozwala na uzyskanie idealnie gładkiej i równomiernej powłoki. Praca z tym urządzeniem jest także wydajna, sprawna i niezwykle wygodna. Bez trudu dopasujesz ją do swoich indywidualnych potrzeb lub tych wynikających ze specyfiki pracy – łatwo dostosujesz takie parametry jak ilość natryskiwanego tynku oraz jego ciśnienie.

Jak widać, agregat tynkarski jest z całą pewnością jednym z najważniejszych sprzętów, które znajdują zastosowanie podczas prac remontowych. Z tego powodu wielu właścicieli firm stoi przed trudnym dylematem, nie wiedząc, czy zdecydować się na zakup, czy też na wynajem agregatu. Poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek, które mogą być pomocne w podjęciu ostatecznej decyzji.

Kiedy wynajem agregatu tynkarskiego się opłaca?

Jest wiele sytuacji, w których wypożyczenie agregatu tynkarskiego opłaca się bardziej niż zakup nowego sprzętu. Dotyczy to przede wszystkim tych firm, które specjalizują się w innym rodzaju prac, zaś te związane z nakładaniem tynków wykonują jedynie okazjonalnie. Jeżeli więc zadania tego podejmujesz się wyłącznie kilka razy w roku, lepszym wyborem będzie wynajem agregatu tynkarskiego. Jest to znacznie tańsze rozwiązanie, gdyż w tej sytuacji ponosisz wyłącznie koszty wynikające z wypożyczenia sprzętu. Nie dotyczą Cię wydatki związane np. z serwisowaniem czy dokonywaniem niezbędnych napraw urządzenia.

Wypożyczenie agregatu tynkarskiego jest także świetną opcją dla tych ekip remontowych, które chcą sprawdzić działanie konkretnego modelu przed jego ewentualnym zakupem. Sprawdzi się również dla firm, które dopiero pojawiają się na rynku i nie mają odpowiednich funduszy na zakup tego urządzenia.

Szukasz miejsca, w którym możesz wypożyczyć agregat tynkarski? W takim razie nie mogłeś trafić lepiej, gdyż nasza firma zajmuje się nie tylko sprzedażą profesjonalnych urządzeń, lecz także ich wynajmem. Oferta obejmuje także agregat tynkarski, którego specyfikacje poznasz w zakładce „Wypożyczalnia”.

W jakiej sytuacji zakup agregatu będzie lepszym pomysłem?

Na zakup agregatu tynkarskiego zdecyduj się wtedy, gdy zamierzasz z niego korzystać regularnie oraz wówczas, gdy posiadasz odpowiednie fundusze. Jeżeli Twoja firma specjalizuje się w pracach, które obejmują nakładanie tynków, zakup tego urządzenia będzie świetnym pomysłem. Jak już wiesz, znacznie usprawni cały proces, a także zmniejszy czas jego wykonywania. Ponadto uzyskane efekty będą prezentowały się naprawdę dobrze.

Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest to, że w razie potrzeby możesz dokonać szybkiej sprzedaży urządzenia. Może ona mieć miejsce wtedy, gdy będziesz zamykał swoją firmę lub gdy potrzebny będzie Ci inny, nowszy model. Jeśli będziesz pełnoprawnym właścicielem sprzętu, cała procedura będzie prosta i szybka.

Jak wybrać najlepszy agregat tynkarski?

Bez względu na to, czy zdecydowałeś się na zakup, czy też na wynajem agregatu tynkarskiego, musisz wiedzieć, na jakie kwestie zwrócić uwagę przy jego wyborze. Abyś mógł dopasować urządzenie do wszystkich swoich potrzeb, skup się na kilku ważnych parametrach.

Jednym z nich jest wielkość zbiornika – im będzie większy, tym więcej tynku będziesz mógł nałożyć bez konieczności dokładania mieszanki. Przyjrzyj się także temu, do jakiego rodzaju zaprawy jest przeznaczony dany model. Istnieją agregaty, które dopasowane są m.in. do tynków strukturalnych, wylewek samopoziomujących czy też zapraw gipsowych. Upewnij się więc, że bez problemu wykonasz swoją pracę.

Nie bez znaczenia jest również wydajność sprzętu, która podawana jest w litrach na minutę. Zwróć również uwagę na wymiary i wagę urządzenia. Mają one duże znaczenie szczególnie wtedy, gdy zamierzasz często transportować swój agregat.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl